Nie tylko duże psy są warte kochania – małe pieski w małym mieszkaniu.

Mieszkanie w bloku jest dużo łatwiejsze od mieszkania w domu prywatnym. Jednak to właściciele własnych domów mają takie przywileje, które śnią się każdemu miłośnikowi zwierząt, szczególnie temu kochającemu psy. Ogromną zaletą takiego lokum jest jego przestronny metraż. Na dużej przestrzeni wystarczająco miejsca mają zarówno ludzie jak i psy. Nikt sobie nie wchodzi w drogę. Kolejną zaletą jest również to, że nie trzeba zrywać się z samego rana by wyprowadzić psiaka. Sam wybiega się po ogrodzie i załatwi to co niezbędne.

 

Ale nic straconego! Miniaturki świetnie się odnajdą przy właścicielu małego M2. Pora więc zastanowić się jaki pies do mieszkania byłby idealny.
Psy miniaturowe, zwane także kanapowymi, pierwotnie były przeznaczone na hodowle w celach myśliwskich. Jednak szybko zostały zaadaptowane do roli pupilków. Kiedyś, małe pieski były swoistym znakiem rozpoznawczym większości wysoko urodzonych. Od starożytności, do czasów późniejszych możni władcy i inni bogacze nosili małe pieski jako ozdoby. Były znakiem ich prestiżu.
Do najładniejszych w swojej kategorii należą rasy: papillon, lhasa apso, pudel czy pekińczyk.