Gdzie szukać ogłoszeń o pracę

Szukanie pracy jest łatwiejsze niż jeszcze paręnaście lat temu – mamy internet, mamy konkurencję pracodawców coraz bardziej niż kandydatów. Wciąż jednak przymiarki do szukania pracy budzą pytania: gdzie jej szukać.

Jednym ze sposób są darmowe ogłoszenia dam prace. Funkcjonują one przede wszystkim na rynkach lokalnych, gdy nie poszukuje się specjalisty, ale za to liczy się czas znalezienia kandydata. Pojawiają się na portalach też ogłoszenia o pracy za granicą, często z transportem. Jednakże taki wirtualny słup ogłoszeń nie gwarantuje uczciwego i legalnego pośrednika. Lepiej więc takiej pracy szukać przez agencję lub na renomowanych ogólnopolskich serwisach – dla nich wpadka w postaci rekrutacji dla oszusta ma poważne konsekwencje, weryfikują więc firmy, z którymi pracują.

Lokalnie pracę można znaleźć też przez state dobre ogłoszenia papierowe i gazety. Nie ma również nic złego w pytaniu znajomych, zwłaszcza kiedy wiemy, że mają rodzinną firmę, którą właśnie rozwijają. Może np. szukają kogoś, ale nie dali jeszcze ogłoszenia, bo nie są pewni, jak się sytuacja rozwinie, lub nie chcą trafić na niesolidnego kandydata.