Uzależnienie od hazardu

Patologiczny hazard polega na często powtarzającym się graniu w gry hazardowe przy jednoczesnym doświadczaniu znacznych strat materialnych, zaniedbywaniu ról rodzinnych (ojciec, matka, mąż, córka), problemach w szkole lub pracy.

Gry hazardowe to gry, które są całkowicie lub częściowa losowe, a więc wynik gry nie zależy od umiejętności grającego, a jest jedynie kwestia przypadku. Stawką w takich grach są zwykle pieniądze. Do gier hazardowych zaliczamy między innymi pokera, ruletkę, zakłady bukmacherskie, gry na automatach, gry na opcjach na akcje (Forex) a nawet loterie i totalizatory.

To co napędza osoby uzależnione od hazardu jest potrzeba przeżywania silnego napięcia, jakie pojawia się podczas gry. Wygrana daje poczucie mocy i skłania do dalszej gry. Przegrana powoduje przygnębienie i utratę poczucia kontroli co prowadzi do silnej chęci odzyskania straty, odegrania się

Zastanawiasz się czy masz problem z hazardem?

Jeśli zastanawiasz się czy jesteś uzależniony od hazardu lub taki niepokój zgłaszają Twoi bliscy – wypełnij poniższy test.

Gdy niepokoi Cię granie kogoś bliskiego – zachęć go do wypełnienia testu.

Wypełniaj test uważnie i uczciwie, tylko wtedy jego wyniki będą wiarygodne. Wybierz odpowiedź, która najbardziej dotyczy Ciebie.

 
Pytanie 1 z 8
Czy w ciągu ostatnich 12 miesięcy:

Stawiałeś więcej niż mogłeś sobie pozwolić aby przegrać?