Golimy wąsy

Współcześnie lansuje się głównie dwa typy męskiej pielęgnacji twarzy: bujny zarost jak u drwala lub gładko ogolone policzki eleganta. Ten lub tamten sposób dbania o zarost nie jest przypisany do określonych grup społecznych. Ale co w przypadku, gdy chcemy zapuścić tylko subtelnego wąsa i jak wygląda golenie wąsów? A może to wyłącznie przycinanie? Warto wiedzieć na ten temat to i owo.

Jak dbać o wąsy?

Przede wszystkim jeżeli już mamy zapuszczony zarost i dopiero bierzemy się do kształtowania naszych wąsów, to warto w pierwszej kolejności przyciąć wąsy na taki kształt, jaki preferujemy. To bardzo praktyczny trik. Wówczas w trakcie golenia całego zarostu nie będziemy musieli się martwić o precyzyjne pociągnięcia maszynki w naszej dłoni, które w jednej chwili mogłyby zaburzyć wybrany kształt wąsów. Oczywiście w grę wchodzi również wizyta u profesjonalisty, czyli w gabinecie Barbera. Specjalista w gabinecie na pewno doskonale przytnie wąsy i wyrówna ich linię. Ponadto wykona zabiegi pielęgnacyjne na skórze naszej twarzy, które to stanowią dopełnienie wizyty. Dzięki fachowej usłudze poczujemy się taj, jakby nasza twarz została wręcz odmłodzona. Możemy się o tym przekonać zapisując się na tego rodzaju usługę.
Zakładając, że każdy mężczyzna od pierwszego golenia doskonali dobre nawyki związane z pielęgnacją zarostu, to pamiętajmy sami o odpowiedniej pielęgnacji i dobraniu kosmetyków do naszej cery i zarostu. W końcu golenie zarostu to nie tylko pozbycie się owłosienia, ale również odpowiednia pielęgnacja w trakcie jak i po goleniu.
Jeżeli pragniemy zapuścić filuterny wąs, który również zaczyna robić się coraz bardziej popularny, to warto wykorzystać trik o którym mówiliśmy wcześniej, Możemy również odwiedzić specjalistę,który profesjonalnie zajmie się naszym zarostem zgodnie z uprawianym zawodem. Dokładnie wyreguluje nasz zarost i sprawi, że poczujemy się naprawdę dopieszczeni. W ten sposób na pewno osiągniemy zamierzony efekt i nasz zarost będzie odpowiadał naszym oczekiwaniom.