Jak oczyścić organizm?

Zanieczyszczenia środowiska, spożywanie przetworzonej żywności i prowadzenie mało higienicznego trybu życia sprawia, że nasz organizm łatwo absorbuje różnego rodzaju toksyny. Wpływają one na nasze zdrowie, samopoczucie, wygląd i jakość życia. Podpowiadamy, czym jest dieta oczyszczająca oraz jak w 6 krokach zadbać o swój organizm!

  1. Wyklucz niezdrowe pokarmy. Konserwanty i sztuczne barwniki, cukier i słodziki, kofeina i alkohol to główne przyczyny pogorszenia się stanu zdrowia. Związki zawarte w tego typu pożywieniu mogą powodować nowotwory oraz inne, bardzo groźne choroby
  2. Postaw na zdrową dietę. Spożywaj dużą ilość warzyw i owoców, lekkich zup, koktajli, soków cytrusowych i wartościowych pokarmów pełnoziarnistych.
  3. Pij dużo płynów. Codziennie staraj się dobrze nawodnić organizm przez wypijanie minimum 2,5 litra wody. Dodatkowo warto spożywać również ziołowe napary oraz świeżo wyciskane soki.
  4. Unikaj smażonych pokarmów. Mięso i warzywa możesz ugotować, udusić lub upiec bez dodatku tłuszczu. W szczególności unikaj smażenia na głębokim oleju oraz używania różnych mącznych panierek, które absorbują tłuszcz i są wyjątkowo szkodliwe dla organizmu.
  5. Wybieraj mięso ze sprawdzonych źródeł. Staraj się nie kupować sklepowych szynek i wyrobów mięsnych. Postaw na świeżą cielęcinę, dziczyznę i dziki drób (np. bażanty, kaczki, gęsi). Warto również regularnie spożywać tłuste ryby oraz owoce morza.
  6. Pamiętaj o aktywności fizycznej. Aktywny wypoczynek i sport na świeżym powietrzu poprawiają metabolizm, dotleniają organizm oraz wspomagają pracę wszystkich układów w ludzkim organizmie, które odpowiedzialne są za wydalanie toksyn. Wymagający trening na świeżym powietrzu poprawi nie tylko samopoczucie, ale również zdrowie i odporność!

Stosując dietę oczyszczającą warto regularnie spożywać siemię lniane, które doskonale oczyszcza jelita ze złogów i zalegających w nich resztek pokarmowych. Warto również wspomagać organizm poprzez picie ziół wspomagających pracę wątroby – najważniejszego organu biorącego udział w oczyszczaniu organizmu.