Terapeuci

Twoją terapię poprowadzą najlepsi terapeuci

Po przyjeździe zostanie Tobie przydzielony osobisty terapeuta, z którym będziesz spotykał się dwa razy w tygodniu na terapiach indywidualnych. To on opracuje Twoją diagnozę oraz z nim stworzysz Swój indywidualny plan leczenia. Będzie się on tobą opiekował przez cały pobyt w Ośrodku.

Poznaj nas bliżej...

Monika Michiejew - Hanasz

Specjalistka Terapii Uzależnień, Pedagog - absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego

Mam 38 lat. Swoją pracę z osobami uzależnionymi i ich rodzinami rozpoczęłam w 2001 roku, zaraz po tym jak z powodzeniem ukończyłam własną terapię uzależnień. Mam męża i nastoletniego syna. Lubię fotografować i chodzić po górach.

Monika
Ukończone szkolenia:

 • Szkolenie Certyfikacyjne w zakresie Specjalisty Terapii Uzależnień, realizowane przez Polską Federację Społeczności Terapeutycznych, 524 godziny, Gdańsk 2004 - 2007r.
 • Szkolenie w zakresie Terapii Krótkoterminowej Skoncentrowanej na Rozwiązaniu, 72 godziny, Łódź 2005r.
 • Terapia Rodzin - cykl szkoleniowy prowadzony przez Polski Instytut Ericksonowski, 90 godzin, Poznań 2010r.
 • Ustawienia systemowe w psychoterapii ericksonowskiej - cykl szkoleniowy, prowadzony przez Polski Instytut Ericksonowski w Łodzi, 180 godzin, 2011 - 2012r.

Artur Wochna

Instruktor Terapii Uzależnień

Sam byłem osobą uzależnioną. Wiele lat temu poradziłem sobie z tym problemem i od ponad 14 lat pomagam osobom uzależnionym. Przez te wszystkie lata pracowałem jako terapeuta w stacjonarnych ośrodkach Terapii Uzależnień. Od 3 lat współpracuję także z gminą Manowo, prowadząc Punkty Konsultacyjne Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Artur
Ukończone szkolenia:

 • Szkolenie Certyfikacyjne w zakresie Instruktora Terapii Uzależnień, realizowane przez Polską Federację Społeczności Terapeutycznych, 490 godzin, Gdańsk 2009 - 2012r.
 • Szkolenie "Metoda Społeczności Terapeutycznej Jako Metoda Rehabilitacji Osób Uzależnionych" realizowane przez Polską Federację Społeczności Terapeutycznych, 105 godzin, Gdańsk 2007r.
 • Studium Profilaktyki Uzależnień realizowane przez Towarzystwo Psychoprofilaktyczne, 270 godzin, Warszawa 2006 - 2007r.

Dominik Safian

Specjalista Terapii Uzależnień, Socjolog - absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego

Mam 37 lat. Jestem mężem i ojcem. Tak żona, jak i córka twierdzą, że dobrze wywiązuje się z tych ról. Lubię literaturę science- fiction, jeździć na rowerze i żeglować. Uwielbiam szkolić się i rozwijać, medytuję.

Dominik
Ukończone szkolenia:

 • Szkolenie Certyfikacyjne w zakresie Specjalisty Terapii Uzależnień, realizowane przez Polską Federację Społeczności Terapeutycznych, 760 godzin, Gdańsk 2009 - 2012r.
 • "Ustawienia systemowe w psychoterapii ericksonowskiej" - cykl szkoleniowy prowadzony przez Polski Instytut Ericksonowski w Łodzi, 180 godzin, 2011 - 2012r.
 • Szkolenie "Podstawy psychoterapii krótkoterminowej skoncentrowanej na rozwiązaniu" realizowane przez MM Pracownia Pomocy Psychologicznej, 68 godzin, Gdańsk 2014r.
 • Szkolenie "Specjalistyczny moduł szkoleniowy w zakresie profilaktyki i terapii uzależnień behawioralnych" wraz z superwizją, realizowane przez Towarzystwo Rozwoju Rodziny, 60 godzin, Zielona Góra 2014r.

Doświadczenie zawodowe:

 • 2008 - 2012 byłem wychowawcą, a następnie teraputą uzależnień w Ośrodku Rehabilitacyjno-Postresocjalizacyjnym w Darżewie dla osób uzależnionych od narkotyków i dopalaczy oraz alkoholu
 • 2010 - 2012 brałem udział w prowadzeniu innowacyjnego projektu terapii krótkoterminowej dla osób nadużywających i uzależnionych od alkoholu, narkotyków i dopalaczy "Uzależniony Dziś" realizowanego przez Ośrodek Rehabilitacyjno-Postresocjalizacyjny w Darżewie

 • 2012 - 2013 współprowadziłem grupę terapeutyczną dla osób uzależnionych w Ośrodek Profilaktyki i Terapii Uzależnień Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii w Koszalinie
 • od 2013 do chwili obecnej jestem terapeutą uzależnień w Prywatnym Ośrodku Terapii Uzależnień OCALENIE w Niedalinie koło Koszalina
 • od 2014 prowadzę własny Gabinet Terapii Uzależnień w Koszalinie

Arkadiusz Wielemborek

Specjalistka Terapii Uzależnień, Pedagog - absolwent Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Warszawie

Mam 47 lat. Wiele lat temu byłem osobą uzależnioną, ukończyłem terapię własną. Od 12 lat zawodowo pomagam osobom uzależnionym i ich rodzinom. Prywatnie jestem szczęśliwym mężem. Mamy razem wielorasowego psiaka, który wabi się "Puzon". Uwielbiam czytać książki, wypoczywać nad jeziorem, długie podróże samochodem i grę w brydża.

Arek
Ukończone szkolenia:

 • Szkolenie Certyfikacyjne w zakresie Specjalisty Terapii Uzależnień, realizowane przez Polską Federację Społeczności Terapeutycznych, 522 godzin, Gdańsk 2011 - 2014r.
 • Cykl Szkoleniowy "Kształcenie praktycznych umiejętności pomocy psychologicznej" ,"Genogram jako metoda pracy z rodzina", "Terapia następstw stresu", "Praca z pacjentem o zaburzonej osobowości", "Terapia ofiar i sprawców przemocy", "Terapia uzależnień" prowadzony przez Polski Instytut Ericksonowski w Łodzi, 150 godzin, 2008 - 2009 r.
 • "Ustawienia systemowe w psychoterapii ericksonowskiej" - cykl szkoleniowy prowadzony przez Polski Instytut Ericksonowski w Łodzi, 180 godzin, 2011 - 2012 r.

Lek. med. Marta Kopczyk

Lekarz specjalista chorób psychicznych

Lekarz specjalista chorób psychicznych z wieloletnim doświadczeniem lekarskim w zakresie leczenia psychiatrycznego i uzależnień na stanowisku ordynatora i zastępcy ordynatora w oddziałach psychiatrycznych.

Superwizja

W Prywatnym Ośrodku Terapii Uzależnień OCALENIE dbamy o najwyższy standard terapii, dlatego zespół terapeutyczny podlega superwizji. Superwizja to nadzór doświadczonego terapeuty uzależnień posiadającego uprawnienia superwizora nad pracą terapeutów. Superwizja pozwala na przyjrzenie się własnemu doświadczeniu terapeutów w pracy z pacjentem oraz ewentualnym przeszkodom w tym kontakcie leżącym zarówno po stronie samego terapeuty jak i pacjenta.

Superwizja daje pewność wysokiej jakości świadczonych usług terapeutycznych w naszym Ośrodku.
Naszym Superwizorem jest:

Henryk Kędzierski
 • psycholog, specjalista psychologii klinicznej,
 • certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień (certyfikat PARPA nr 23),
 • superwizor psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychologicznego (certyfikat PTP nr 72),
 • superwizor psychoterapii uzależnień (certyfikat PARPA nr 08).